26 HAZİRAN ’2024

Geleceğin Mühendisleri Sempozyumunda Sürdürülebilirlik Çalışmalarımızı Anlattık

ÇATES, geleceğin mühendisleri sempozyumunda sürdürülebilirlik çalışmalarını anlattı.

Devamını oku
26 HAZİRAN ’2024

ÇATES’te 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

ÇATES’in 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı canlı yayın ile gerçekleştirildi. Denizli’de Aydem Holding’de yapılan genel kurul toplantısı yatırımcıların da izlemesi için canlı yayınlandı.

Devamını oku
12 HAZİRAN ’2024

Geleceğin Mühendisleri Sempozyumunda Sürdürülebilirlik Çalışmalarımızı Anlattık

ÇATES, geleceğin mühendisleri sempozyumunda sürdürülebilirlik çalışmalarını anlattı. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen 8 Uluslararası Geleceğin Mühendisleri Sempozyumu’nda bu yılın konusu “sürdürülebilir Verimlilik” başlığı altında ÇATES’in sürdürülebilirlik politikalarını anlattık

Devamını oku
23 MAYIS ’2024

İSG Haftasını Yarışarak Kutladık

ÇATES, bilgi yarışması ile İSG Haftasını kutladı. 4-10 Mayıs tarihlerinde kutlanan İSG Haftası kapsamında

Devamını oku
17 MAYIS ’2024

Kızılay’ımız için Desteğe Devam

ÇATES, geleneksel olarak Kızılay mobil kan aracını ağırlamaya devam ediyor.

Devamını oku
13 MAYIS ’2024

Zonguldak Valisi ve Kilimli Kaymakamı ÇATES’i Ziyaret Etti

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir ÇATES’i ziyaret etti.

Devamını oku
23 NİSAN ’2024

Geleneksel Çocuk Şenliğimiz ile 23 Nisan’ı Kutladık

ÇATES, 23 Nisan coşkusunu hep bir arada kutladı.

Devamını oku
21 MART ’2024

Altın Kurallar Serisinden Yüksekte Çalışma Kampanyası ÇATES’te Yapıldı

SEÇ ve Sürdürülebilirlik Direktörlüğü’nün başlatmış olduğu Altın Kurallar serisinden “Yüksekte Çalışma” farkındalık çalışması ÇATES’te yapıldı.

Devamını oku
08 MART ’2024

Kadınlarımız ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladık

ÇATES , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tüm kadın çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya gelerek kutladı. Kadınlar günü için özel hazırlanmış etkinlikte kadınlar bir araya gelerek kendileri için özel hazırlanmış hediyeler eşliğinde birlikte kahvaltı yaptı.

Devamını oku
25 OCAK ’2024

Çates Hatıra Ormanı için Hazırlıklar Tamamlandı

ÇATES ile Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı İşletme Müessesesi (OGEM-VAK) arasında ağaçlandırma iş birliği protokolü imzalandı.

Devamını oku
24 OCAK ’2024

ÇATES TTK ile Kömür Tedarik Anlaşması İmzaladı

ÇATES, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ile kömür tedarik anlaşması imzaladı.

Devamını oku
29 ARALIK ’2023

Hoş geldin 2024

ÇATES, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşına iş yerinde çalışarak girecek çalışanlarına ikramlıklar hazırlayarak Termik Santraller Genel Müdürü Hamdi Alp’ten kutlama notu ile çalışanlarının yeni yılını kutladı.

Devamını oku
14 ARALIK ’2023

Mühendisler Günü Kutlu Olsun

ÇATES 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nü kutladı. Türkiye’de her yıl 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Mühendisler Günü ÇATES’te de mühendislerimiz için özel hazırladığımız ajandalar ve Genel Müdürümüz Hamdi Alp’ten kutlama notu ile kendilerine hediye edilerek 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü kutlandı.

Devamını oku
07 ARALIK ’2023

Borsa İstanbul’da Gong, Çates için Çaldı

Ülkemizin ilk ve tek yerli taş kömürü santrali Çatalağzı Termik Santrali, 7 Aralık’ta gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Devamını oku
06 ARALIK ’2023

Çates Kızılay İçin Kan Verdi

ÇATES çalışanları Kızılay’a kan desteğinde bulundu. Kan bağışının önemine dikkat çekmek ve kan stoklarına destek olmak için ÇATES düzenli aralıklarla Kızılay mobil kan aracını yerleşkesinde ağırlayarak çalışanlarının desteği ile Kızılay için kan desteğinde bulunmaya devam ediyor.

Devamını oku
06 ARALIK ’2023

Çates İsg Eğitimlerini Tamamladı

ÇATES SEÇ Birimi tarafından santral genelinde gerçekleştirilen temel İSG eğitimleri tamamlandı. İki gün süren eğitimlerde farkındalığı arttırmak adına oyunlaştırışı eğitim teknikleri de kullanıldı.

Devamını oku
04 ARALIK ’2023

Çates’in Halka Arzına Yoğun Katılım Oldu

Ülkemizin ilk ve tek yerli taş kömürü santrali Çatalağzı Termik Santrali’nin halka arzı kapsamında 30 Kasım-1 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşen talep toplamaya, yoğun katılım sağlandı.

Devamını oku
01 ARALIK ’2023

Genel Müdürümüz Bloomberg HT Kanalı’nda Çates’in Halka Arzı İle İlgili Soruları Yanıtladı

Genel Müdürümüz Hamdi Alp Bloomberg HT Kanalı’nda Piyasa Hattı Programı’nda ÇATES’in halka arzı ile ilgili soruları yanıtladı.

Devamını oku
30 KASIM ’2023

Hamdi Alp, Çates’in Halka Arz Sürecini A Para Kanalı’nda Anlattı

ÇATES Genel Müdürümüz Hamdi Alp, A Para Kanalı’nda yayınlanan Paranın Yönü Programı’nda ÇATES’in halka arzı ile ilgili soruları yanıtladı.

Devamını oku
27 KASIM ’2023

Sürdürülebilir üretime odaklandı

Genel Müdürümüz Hamdi Alp, Dünya Gazetesi’nden Birol Bozkurt’a Çates’in halka arz yolculuğunu ve enerji sektöründeki önemini anlattı.

Devamını oku
24 KASIM ’2023

Çates’in Halka Arzında Talep Toplama Tarihleri, 30 Kasım – 1 Aralık

Demand collection for the public offering of ÇATES, which makes a critical contribution to meeting Türkiye's growing energy demand with its uninterrupted electricity generation, will take place between November 30 and December 1, 2023.

Devamını oku
23 KASIM ’2023

Çates’in Halka Arzına SPK’dan Onay

Çatalağzı Thermal Power Plant ("ÇATES"), which is Türkiye's first thermal power plant and the first and only power plant to be powered by domestic hard coal, has been approved for public offering by the Capital Markets Board.

Devamını oku
11 KASIM ’2023

Çates’te Kalite Haftası Kutlandı

Çatalağzı Termik Santrali’nde Kalite Haftası kapsamında ödüllü bilgi yarışması düzenlendi. Entegre Yönetim Sistemleri Biriminin Kalite Haftasına dikkat çekmek için düzenlediği bilgi yarışmasında çalışanlar kalite yönetim sistemleri ve standartlar ile ilgili hazırlanmış soruları yanıtlayarak birbirleriyle yarıştılar.

Devamını oku
10 KASIM ’2023

Ata’mızı Saygı İle Anıyoruz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk was commemorated at Çatalağzı Thermal Power Plant on the 85th anniversary of his death. Employees came together to pay respect to Atatürk at the ceremony held in the administrative building of Çatalağzı Thermal Power Plant.

Devamını oku
25 EKİM ’2023

Çin Kömür Madencilik Fuarı 2023’e Katıldık

Çatalağzı Termik Santrali  Genel Müdürü Hamdi Alp Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen “Çin Kömür Madencilik Fuarı 2023’e” katıldı. 4 Yılda bir düzenlenen fuar bu yıl Pekin’de 25 – 28 Ekim tarihlerinde dünyanın çeşitli yerlerinden katılımcıları ağırladı.

Devamını oku
25 EKİM ’2023

Çates’te Üretim Rekoru Kırıldı

Çatalağzı Termik Santrali 2022 yılında 1.867.412 MWh elektrik üretimi gerçekleştirerek son 11 yılın üretim rekorunu kırdı.

Devamını oku
20 EKİM ’2023

Metroloji Kalibrasyon ve Doğrulama Eğitimlerimizi Tamamladık

Çatalağzı Termik Santrali’nde metroloji, kalibrasyon ve doğrulama eğitimleri verildi. Entegre Yönetim Sistemleri Birimi tarafından organize edelin eğitimler Yatağan Termik Enerji  F3 Binası toplantı salonunda ilgili çalışanlara verildi.

Devamını oku
29 EYLÜL ’2023

İtfaiye Ekiplerimiz Bölge Halkının Yanında

ÇATES itfaiye ekiplerimiz Çatalağzı Merkez’de bir evin çatısında çıkan yangını söndürdü. İtfaiye ekiplerimiz kurum içinde meydana gelebilecek olası yangın risklerine karşı her zaman hazırlıklı olurken, yöre halkı tarafından gelen taleplere de destek veriyor.

Devamını oku
25 EYLÜL ’2023

Stajyer Öğrencilerimiz Yangın Söndürme Eğitiminde!

ÇATES’te stajyer öğrenciler uygulamalı yangın söndürme eğitimlerine katıldılar. Stajyer öğrencilere, Seç ve Sürdürülebilirlik Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak ve olası kazalarda doğru müdahale edilebilmeleri için uygulamalı yangın söndürme eğitimleri verildi

Devamını oku
24 EYLÜL ’2023

İtfaiye Haftası Kutlu Olsun

ÇATES, 24 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde kutlanan İtfaiye Haftası kapsamında itfaiye biriminde görev alan çalışanların itfaiye haftasını kutladı.

Devamını oku
31 AĞUSTOS ’2023

Dış Denetimden Başarıyla Geçtik

Çates Elektrik Üretim A.Ş. dış denetimlerini başarı ile tamamladı. Yönetim sistemlerinin sürekliliği ve iyileştirilmesi için her yıl yapılan dış denetimler bu yıl da tamamlanarak dış denetçi firmalardan tam not aldı.

Devamını oku
16 AĞUSTOS ’2023

Tesiş İmza Töreni

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. ve Çates Elektrik Üretim A.Ş. ile Tes –İş Sendikası arasında devam eden toplu görüşmeler neticesinde anlaşma sağlanması üzerine,16.08.2023 günü Toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Devamını oku
14 TEMMUZ ’2023

Termikler Arası Futbol Turnuvasının Galibi Karamamba Takımı Oldu

Termikler arası futbol turnuvasının galibi Yatağan Termik Enerji Karamamba Futbol Takımı oldu. Yatağan Termik Enerji ve ÇATES oynanan futbol turnuvalarının birinci takımları termikler futbol şampiyonluğu için karşı karşıya geldi.

Devamını oku
11 MAYIS ’2023

Çalışanlar Çevre Haftası İçin Yarıştı

5 – 9 Haziran Çevre Haftası kapsamında çalışanlar arasında çevreye olan duyarlılığı arttırmak adına “En Çevreci Benim Ödüllü Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Devamını oku
04 MAYIS ’2023

Çalışanlar İSG Haftası için Yarıştı

Her yıl 4-10 Mayıs tarihlerinde kutlanan iş sağlığı ve güvenliği haftası bu yıl ÇATES’te tüm çalışanların katıldığı bilgi yarışmasıyla kutlandı.

Devamını oku
25 NİSAN ’2023

4. Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesine Katıldık

4. Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi Ankara’da Divan Otel’de gerçekleşti. 24 – 25 Nisan tarihlerinde gerçekleşen zirveye alanında uzman firmalar katılım sağlayarak temiz kömür üretimi için yapılan çalışmaları paylaştılar.

Devamını oku
31 MART ’2023

Gökçebey Endüstri Meslek Lisesi Öğrencileri Çates’i Ziyaret Etti

Gökçebey Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Çatalağzı Termik Santrali’ni ziyaret ederek, elektriğin üretilme aşamaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Devamını oku
30 MART ’2023

Ayın Çalışanı Ödüllendirildi

ÇATES’te ayın çalışanı ödülü Ümit Aksu’ya verildi. SEÇ ve Sürdürülebilirlik Müdürlüğü tarafından İSG kurallarına dikkat çekmek için yapılan “ayın çalışanı” uygulaması ile çalışanlar için farkındalık oluşturarak iş kazalarının engellenmesi hedefleniyor

Devamını oku
30 MART ’2023

Seç ve Sürdürülebilirlik Müdürlüğü Sahalarda

SEÇ ve Sürdürülebilirlik Müdürlüğü’nün saha ziyaretleri devam ediyor. Belirli periyotlarda çalışanlarla bir araya gelen SEÇ ve Sürdürülebilirlik Müdürlüğü ekipleri çalışanları ziyaret ederek onları dinliyor.

Devamını oku
24 MART ’2023

Depremzede Vatandaşlarımıza Ramazan Kolisi Hazırladık

Çatalağzı Termik Santrali depremzede vatandaşlarımıza  ramazan kolisi hazırlayarak Zonguldak Kilimli Kaymakamlığı’na teslim etti.

Devamını oku
17 MART ’2023

Hekimlerimizin 14 Mart Tıp Bayramını Kutladık

Ülkemizde modern tıbbın başlangıç tarihi olarak kabul edilen 14 Mart aynı zamanda tıp bayramı olarak da kutlanıyor.

Devamını oku
15 MART ’2023

Kızılay İçin Kan Desteğine Devam

Ülkemizdeki kan stoğuna destek olmak için düzenli aralıklarla Yatağan Termik Santrali  ve Çatalağzı Termik Santrali  yerleşkemizde  Kızılay Kan aracını misafir ediyoruz.

Devamını oku
09 MART ’2023

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü Kutladık

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde tüm kadın çalışanlarımızla bir araya geldik. Yatağan, ÇATES ve Entek’teki tüm kadın çalışanlarımızla öğle yemeğinin ardından “sevgi atölyesi “ve “kahkaha yogası” eğitimleri ile de hoşça zaman geçirdik.

Devamını oku
10 OCAK ’2023

Enerji Tüketimi Farkındalığı Oluşturuyoruz

ÇATES te “Enerji Tasarrufu Haftası” kapsamında enerji kullanımında tasarrufun önemine dikkat çekmek için bilgi yarışması yapıldı.

Devamını oku
28 ARALIK ’2022

Mandalinalarımız Lösev’den

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın (LÖSEV) kanserli çocuklarımıza destek olmak için başlatmış olduğu “satsuma mandalina” satışına ÇATES Elektrik Üretim A.Ş. de mandalina alarak destek oldu

Devamını oku
28 ARALIK ’2022

Çates’te Üretim Rekoru Neşesi

Çatalağzı Termik Santrali çalışanları özel bir otelde düzenlenen yemekte buluştu. 2022 yılında 10 yıllık üretim rekorunu kıran ÇATES çalışanları yılın yorgunluğunu Emirgan Otelde düzenlenen yemekle attı.

Devamını oku
12 ARALIK ’2022

Çates’ten Üniversite Öğrencilerine Destek

ÇATES Yönetimi Bülent Ecevit Üniversitesi Otomasyon ve Arge Takımı’na sponsor olarak öğrencilerin Teknofest’te yarışmaları için destek oldu.

Devamını oku
05 ARALIK ’2022

Başarımızın Mimarlarına Kutlama

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü nedeniyle Çatalağzı Termik Santrali’nde mühendis olarak çalışan arkadaşlarımızın Dünya Mühendisler Günü’nü hediyelerle kutladık.

Devamını oku
26 KASIM ’2022

Ellerimiz Güvende Hayata Geçiyor

ÇATES’te iş güvenliği farkındalığını arttırmak için başlatılan “Ellerim Güvende” kampanyası tanıtımının finali yapıldı. Finalde kampanyanın felsefesine bir kez daha vurgu yapılarak ellerimizin yaşamın her alanındaki önemi dile getirildi.

Devamını oku
21 KASIM ’2022

Futbol Turnuvamız Başladı

Çates Elektrik Üretim A.Ş. geleneksel hale getirmek için ilkini bu yıl düzenlediği futbol turnuvasına başladı.

Devamını oku
09 EKİM ’2022

Çates’te Kıyı Temizliği Yapıldı

Çevre haftası kapsamında ÇATES’te (Çatalağzı Termik Santrali) gönüllülerin katılımıyla kıyı temizliği yapıldı.

Devamını oku
27 NİSAN ’2022

Ata’mızın Emaneti Çocuklarımızla 23 Nisan’ı Kutladık

Çatalağzı Termik Santrali çocuklarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu bir şekilde kutlandı.

Devamını oku
15 ŞUBAT ’2022

Çates’ten Genç Yeteneklere Destek

Çatalağzı Termik Santrali’nin (ÇATES) de içinde yer aldığı “Zonguldak” konulu belgesel çekimine ÇATES yönetimi destek verdi

Devamını oku