NE ARAMIŞTINIZ ?

Medya

23.09.2017

EÜAŞ ve ETKB yetkilileri Yatağan Termik Santrali’ni ziyaret etti.

Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) Genel Müdürü Nevzat Şatıroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) İletişim Danışmanı Sevda Güner , Çan Termik Santral İşletme Müdürü Oğuzhan Yıldız Bereket Enerji Grubu'na ait Yatağan Termik Santrali'ni ziyaret ettiler.

Yatağan Termik Santrali Direktörü Serdar Toprak, Maden Direktörü Yüksel Akın, Yatağan Termik Üretim A.Ş. İcra Kurulu üyeleri Güçlü Didinir, Ersin Yazıcı tarafından karşılanan heyet, santral, maden sahası çevreyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, başta kömür olmak üzere yerli kaynakların insan odaklı ve çevre dostu teknolojiler kullanılarak enerjiye çevrilmesi ve Türkiye'nin bağımsız enerji yolundaki adımlarının hızlandırılmasına odaklanan Milli Enerji Maden politikası kapsamında termik santral yatırımlarının hızla önü açarken, eski yatırımların da rehabilitasyonu ve bakım onarımı konusundaki çalışmaları yakından takip ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yöneticileri Termik santral ziyaretleri yaparak hem çalışmaları yerinde görüyor hem teknik ve hem de iletişim yönünde tavsiyeler ve istişare toplantıları yapıyor.